Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Mielőtt belekezdenék az előtörlesztési lehetőségekről szóló blogbejegyzésbe, az egyik hozzászólásra reagálnék.

Előző bejegyzésemben a Magatartási Kódexről beszéltem, amihez az infókat a PSZÁF honlapjáról szedtem. Viszont egy hozzászóló jelezte, hogy szerinte azóta változott a helyzet: szerinte a Kódex számos rendelkezését, köztük az alapelveket ma már a Hpt. is rögzíti, tehát minden, a Hpt. hatálya alá tartozó pénzügyi szolgáltatóra érvényes.

A hozzászólással kapcsolatban két pontosító megjegyzésem lenne: egyfelől, hogy a Hpt-be a Kódexből csak az egyik fejezet ("III. A szerződési feltételek futamidő alatti egyoldalú módosításához kapcsolódó szabályok") rendelkezéseit emelték be, azt is csak részben. Ez azonban csak a Kódex egyik fejezete (annak is csak egy része); a többi 4 érdemi fejezet csak azokra kötelező, akik csatlakoztak a Kódexhez, és a betartását is csak a csatlakozott intézmények esetében lehet számon kérni.

Másfelől ezek a szabályok csak azon pénzügyi intézményekre nézve kötelezőek, akik fogyasztóval kötnek kölcsönszerződést vagy pénzügyi lízingszerződést.

Azaz nem minden, a Hpt. hatálya alá tartozó pénzügyi szolgáltatóra nézve kötelező a Kódex. Köszönöm a hozzászólást azért!

És most a törlesztési lehetőségekről!

0 Komment
0 Reblog

Az előző bejegyzés a személyi kölcsönökkel foglalkozó cégekkel foglalkozott, és említettem, hogy egyes hitelekhez "extrák" is járnak.
Ezek az extrák általában olyan kényelmi szolgáltatások, amik növelik a komfortérzetünket a hitel futamideje alatt.

0 Komment
0 Reblog
A blogot a Cofidis Magyarországi Fióktelepe támogatja.

Hitelesen

A hitelt lehet nem szeretni, de akár szeretni is (vagy legalábbis nem ellenségként tekinteni rá). Hogy mi kell az utóbbihoz? Körültekintés. Nézzük, mit várhatunk a hitelektől. A szerző nem gazdasági- vagy hitelszakértő, csak egy ember, hitelekkel.

Hirdetés

Utolsó kommentek